INFORMACE O TOPIDLECH

Krby

Největší podíl naší produkce tvoří teplovzdušné krby, které jsou v současnosti nejpoužívanější variantou vytápění. Princip na jakém fungují je jednoduchý, ale účinný. Chladný vzduch je nasáván v dolní části krbu, ohřívá se na plášti krbové vložky a v horní části krbu vystupuje mřížkami do prostoru místnosti. Převahu stavebních materiálů, ze kterých stavíme tvoří certifikované materiály pro stavbu krbů. Vlastnosti těchto materiálů umožňují bezproblémový a zdraví nezávadný provoz topidla. Dále nabízíme mnoho variant obkladových materiálů (keramické kachle, pískovec, žula, mramor, lícové cihly....)

Kamna

Patří k nejkvalitnějším systémům alternativních vytápění. Kamna se skládají z šamotového ohniště z kterého proudí zplodiny přes šamotový tahový systém, tam odevzdávají svoji tepelnou energii na teplosměnnou plochu kamen a ochlazené odchází komínem. Šamotové těleso i keramické kachle jsou schopné akumulovat teplo a dlouhodobě vyzařovat do prostoru. Taktéž při výrobě kamen je možné si vybrat z mnoha typů a povrchových úprav.

Sporáky

Hlavní funkcí sporáku je tepelná úprava potravin, vytápění prostor je funkce druhotná. Podle požadavků zákazníka navrhneme sporák tak aby vaši kuchyň zútulnil a esteticky doplnil.

Otevřené krby

V současné době málo používaná varianta vytápění vzhledem nízké účinnosti. Krby jsou určené hlavně do prostorů, kde se nevyžaduje vysoká vytápěcí schopnost, ale naopak se očekává vizuální a estetický dojem plápolajícího ohně bez rušivých vlivů krbových elementů (dvířka, mřížky apod.)

Zahradní krby

Pokud si chcete zpříjemnit letní posezení s přáteli u ohně v zahradě, není nic vhodnějšího než zahradní krb. Má oproti ostatním krbům výhodu, a tou je možnost přímé přípravy jídla s jedinečnou chutí. Zharadní krby navrhujeme a zhotovujeme podle požadavků zákazníka tak, aby nenarušily ale naopak zvýraznily rysy vaší zahrady.